PORTRET KOBIETY W OGNIU

8 marca na znakomitym festiwalu Script Fiesta prowadziłem wykład z analizy filmu nagrodzonego w 2019 roku Europejską Nagrodą Filmową za najlepszy scenariusz.
Zapraszam do pobrania prezentacji:

PORTRET KOBIETY W OGNIU - ANALIZA


Jeśli ta analiza czegoś Cię nauczyła, rozważ wsparcie 5 zł na Patronite. Zapraszam też do przeczytania innych analiz:


365 DNI

Wielki Wąż za najgorszy polski film i Złota Malina za najgorszy scenariusz świata. Zapraszam na kolejny odcinek z popularnego cyklu „Śmieszne streszczenia filmów, które nie są śmieszne”.

CZYTAJ

PSY 3. W IMIĘ ZASAD

Chaotyczna konstrukcja, brak logiki, seksizm. Ale dużo mówią, dużo robią, dużo strzelają, więc może się podobać.

CZYTAJ
POWRÓT DO LISTY ANALIZ

O MNIE

Nazywam się Artur Wyrzykowski i jestem analitykiem opowieści. Prowadzę prace scenariuszowe filmów i seriali. Wykładam w różnych miejscach, głównie w StoryLab Pro. Rozwijam i produkuję własne projekty w mojej firmie Bold Humans. Analizuję ponad 70 tekstów rocznie.

Na tym poczytnym blogu analizuję polskie filmy i staram się udowodnić, że ich scenariusze są nieskończone. Jeśli moje analizy są dla Ciebie wartościowe, zachęcam do wsparcia:FAQ

· Jak wygląda współpraca z tobą?

Pracuję z producentami i autorami przez cały proces rozwoju filmu lub serialu, albo robię dla nich pojedyncze analizy scenariuszy, które pozwalają im przygotować się do stworzenia kolejnej wersji tekstu. Dekonstruuję opowieść i proponuję swoje rozwiązania, które autorzy mogą wykorzystać, jeśli chcą. Najlepiej zgłosić się do mnie na etapie treatmentu lub pierwszej wersji scenariusza, kiedy opowieść dopiero się kształtuje. Albo kiedy wszyscy myślą, że scenariusz jest gotowy i nadaje się do produkcji. Albo kiedy przed zdjęciami okazuje się, że trzeba znacznie ograniczyć liczbę scen. Albo kiedy w trakcie montażu jest kłopot.

· Jak wygląda taka analiza?

Tak, jak "Zimna wojna", "Kler", "Juliusz", "Pokot", "Twarz", "Układ Zamknięty" i "Chrzest". Polecam też lekcję z podstaw konstruowania opowieści: "Polot", "Córka trenera", "Dywizjon 303" i "Najlepszy", oraz lekcję z odpowiadania na oczekiwania widza: "Mowa ptaków" i "Prime time".

· Ile to kosztuje?

Dużo, ponieważ scenariusz to najważniejszy etap prac i ma największy wpływ na jakość filmu lub serialu. Ale dla autorów, którzy nie związali się jeszcze z producentami, przygotowałem promocje.

Potrzebujesz analizy? Napisz: artur@nieskonczone.pl

DOUCZKI

NAJMOCNIEJ POLECAM